Twoje IP:18.218.48.62

W kwietniu do naszej szkoły wpłynęła prośba od Fundacji Hotele Polskie Dzieciom, która jest organizatorem i prowadzącym zbiórkę na budowę Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych. Informowaliśmy o tej akcji prosząc naszych uczniów o włączenie się w realizację tego przedsięwzięcia. Miło nam poinformować, że 72 uczniów zostało uhonorowanych Certyfikatami „Niebieskiej Cegiełki”

za aktywne wsparcie budowy Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych.

Certyfikaty „NIEBIESKIEJ CEGIEŁKI" otrzymują następujący uczniowie:

Klasa 1a: Chrabąszcz Jakub, Kopeć Patryk, Maciuba Wiktoria, Mendrygał Wiktoria
Klasa 1b: Babula Natalia, Chrobak Kinga, Gąska Maciej, Głowacki Jan, Kończyk Kamila, Lasek Julia, Piechota Daria, Strzelczyk Zuzanna, Wilk Kinga
Klasa 1c: Gola Paulina, Kłaczyńska Zuzanna, Kołodziejczyk Ida, Kulpa Karolina, Sokalski Dariusz
Klasa 1d: Cisło Albert, Dabwan Jakub, Kolisz Julia, Przygoda Stanisław, Skórska Weronika, Żurek Filip, Ziółkowski Bartosz
Klasa 2a: Ciejka Patrycja, Lonczak Patryk, Marzec Kacper, Padłowski Hubert, Sobusiak Weronika
Klasa 2b: Chajdaś Zofia, Grądzka Wiktoria, Hałata Natalia, Kołc Anna, Król Anna, Kuduk Madgalena, Kuklińska Joanna, Majewska Adrianna, Majewska Anna, Pacholec Kamil, Pitera Karolina, Rybińska Oliwia, Siry Julia, Tomczyk Marcelina, Zalotyńska Maria
Klasa 2c: Grębosz Patryk, Janus Justyna, Krawczyk Natalia, Piekarska Zuzanna, Solarska Weronika, Solarski Wiktor
Klasa 2d: Barbarzak Marcelina, Czapiga Julia, Gancarz Kornelia, Gruszecka Maryla, Kamuda Sabina, Przygoda Julia
Klasa 3b: Janus Paulina, Kowalik Emilia, Piechota Monika, Trębska Gabriela, Wasserman Dariusz, Wawrzyńska Julia, Zastawski Jakub
Klasa 3c: Kędzior Tomasz, Orłowski Maciej, Piekarska Agnieszka
Klasa 3d: Olszewski Filip, Olszowy Kinga, Pakłos Mateusz, Szczęch Mirella, Szumny Katarzyna

Europejskie Centrum Hipoterapii to marzenie wielu dzieci, dla których rehabilitacja jest światłem w tunelu dojścia do normalnego dzieciństwa, jakie mają dzieci w naszej szkole. Wszystkie dostępne pomieszczenia przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci autystycznych. Projektowane będą pokoje wyposażone w instalację przywoławczą, przystosowane do przyjmowania dzieci ze wszelkimi dysfunkcjami. Konie, które stanowią podstawę hipoterapii będą wykupywane (ratowane) z transportów przeznaczonych do rzeźni, aby otrzymały szansę drugiego życia i pomocy dzieciom.Dziesięć złotych to równowartość NIEBIESKIEJ CEGIEŁKI, dzięki której przybliża się z dnia na dzień otwarcie Europejskiego Centrum Hipoterapii dla Dzieci Autystycznych.