Warning: Division by zero in /modules/mod_zt_visitor_counter/helper.php on line 74

Twoje IP:3.141.193.158

13 lutego w przeddzień Dnia Zakochanych znanego pod nazwą „Walentynki” w naszej szkole odbył się apel walentynkowy pod hasłem "Zakochani są wśród nas". Przygotowali go w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez polonistkę Ewę Rzeszutek uczniowie klasy 3c gimnazjum.

Młodzi aktorzy zabierali kolejno w podróż po różnych epokach. I tak zaczęło się od czasów prehistorycznych. Za pomocą pantomimy gimnazjaliści pokazali, jak pierwotni mężczyźni walczyli o względy kobiety. W tych rolach wystąpili: Marcelina Gruz, Tomasz Cichoń i Dariusz Sokalski.

Następnie przenieśliśmy się na ucztę do Zeusa, gdzie przybyła bogini niezgody Eris (Ida Kołodziejczyk) i rzuciła złote jabłko z napisem Dla Najpiękniejszej”. O ten tytuł spierały się: Hera, Atena i Afrodyta (Natalia Ryś, Wiktoria Trzeciak, Patrycja Rajca). Sprawę rozstrzygnął Parys ( Kacper Nycek) i wybrał Afrodytę.

Z kolei niczym wehikułem czasu trafiliśmy do średniowiecza, gdzie mocarnym rycerzom serce stawało się miękkie jak galareta pod wpływem uczuć do damy swojego serca (rycerz – Dariusz Sokalski, damę świetnie sparodiował Kacper Nycek, giermek- Dawid Koba). Na szczególną uwagę zasługiwały kostiumy, które uczniowie w większości wykonali sami oraz rekwizyty. Wiernie oddawały one epokę, w której rozgrywały się scenki.

Dopełnieniem występu była scenka współczesna. W dobie gadu gadu, skype’a i sms’ów wyznanie miłości to już nie jest długi, pełen uniesień list, lecz krótki i rzeczowy komunikat. Świetnie zaprezentowała to Karolina Kulpa, która dała popis swoich zdolności aktorskich. Na końcu pojawił się Amorek (Aleksandra Świniarska), który ostrzegł wszystkich gimnazjalistów, że, czy tego chcą, czy nie, przyjdzie do nich i zakochają się.

Dodatkową atrakcją była wspaniała oprawa muzyczna. Tutaj z pomocą klasie 3c przyszła koleżanka Kinga Chrobak z kl. 3b, która wykonała piękne piosenki o miłości.

Zaprezentowany program walentynkowy spotkał się z żywym przyjęciem szkolnej społeczności. Pokazał, że szkoła to nie tylko nauka i praca, a uczniowie potrafią się świetnie bawić. Był nie tylko odskocznią od „szkolnej nudy”, ale także uzmysłowił wszystkim, że miłość jest sensem naszego życia.