20657

Twoje IP:3.133.131.168

Witamy na stronie internetowej Gimnazjum nr 4.

Gimnazjum nr 4 mieści się w Mielcu przy ulicy Łąkowej 6 i wraz ze Szkołą Podstawową nr 13 tworzy Zespół Szkół nr 2. Jest szkołą o bardzo dobrej bazie dydaktycznej, stale  rozwijającą się i systematycznie doposażaną w nowoczesne środki dydaktyczne. Uczniowie Zespołu mogą korzystać  z pracowni komputerowych, multimedialnych, przedmiotowych, gabinetów językowych oraz nowoczesnej hali sportowej.
Dbamy również o bezpieczeństwo naszych uczniów. Cały Zespół wyposażony jest w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny składający się z ponad 40 kamer, a przy wejściu do segmentu Gimnazjum znajduje się system elektronicznej kontroli obecności (popularnie zwany bramkami). Uczniowie mogą uczęszczać na liczne zajęcie pozalekcyjne - zarówno uzdolnieni, jak również ci z niepowodzeniami dydaktycznymi. W szkole działają też dwa uczniowskie kluby sportowe „Gepard”
i „Volant”, realizowanych jest wiele programów edukacyjnych wspieranych środkami finansowymi z Unii Europejskiej.

Gimnazjum nr 4 w Mielcu
ul. Łąkowa 6 39-303 Mielec

Nasze Gimnazjum uzyskało w roku szkolnym 2009/2010 tytuł "SZKOŁY PRZYJAZNEJ UTALENTOWANYM UCZNIOM"

Nasza szkoła – Gimnazjum nr 4 położona jest w spokojnej dzielnicy z dala od ulicznego zgiełku.

• Droga do niej, na świeżym powietrzu, w towarzystwie rówieśników, staje się przyjemnością. Wielu uczniów wybiera jazdę, korzystając ze ścieżki rowerowej.
  • Lekcje w naszym gimnazjum rozpoczynają się od godziny ósmej i zawsze na I zmianę. Atutem są także mało liczne klasy.
  • Jesteśmy szkołą twórczą, przyjazną i bezpieczną. Warto się nami zainteresować, bo otwieramy się na wszelkie propozycje i posiadamy wysokie kwalifikacje.
  • Nasze certyfikaty to: „Szkoła klasą”, „Szkoła bez przemocy”, „Szkoła bez  korepetycji”.
  • Kształcimy zdolnych, zachęcając ich do rozwijania swoich zainteresowań poprzez udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych. Zapewniamy profesjonalną naukę języków obcych: j. ang., j. niem., j.ros. w laboratorium językowym. Stosujemy nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem Internetu i multimediów.
  • W naszej szkole pracuje doświadczona kadra pedagogiczna. Aż 18 nauczycieli posiada uprawnienia egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Doświadczenie, które uzyskują podczas oceny prac pozwala im lepiej przygotowywać uczniów do egzaminów gimnazjalnych.
  • Słabszym uczniom proponujemy uzupełnianie zaległości z wiedzy poprzez uczestnictwo w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z poszczególnych przedmiotów (wspomaganych środkami unijnymi).
  • Odnosimy liczne sukcesy w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Od początku istnienia gimnazjum do chwili obecnej możemy się poszczycić 36 laureatami.
  • Osiągamy też wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego, co daje naszym absolwentom możliwość wyboru najlepszych szkół średnich.
  • Szkoła dysponuje doskonałą bazą sportową. Uczniowie mogą dbać o zdrowie i rozwijać tężyznę fizyczną – w godzinach popołudniowych dla spragnionych ruchu udostępniamy salę gimnastyczną, siłownię i boiska sportowe. Stwarzamy możliwość korzystania z zajęć na basenie – już na nowym obiekcie.
  • Ponadto proponujemy ciekawe imprezy kulturalne i turystyczne.
  • Stwarzamy atmosferę, która integruje uczniów, wyzwala samodzielność i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa.

Oto co o szkole mówią jej uczniowie:

• Kasia P. z kl.3b: „Warto chodzić do tej szkoły, ponieważ uczą tutaj wykwalifikowani i sprawiedliwi nauczyciele. Szkoła jest na bieżąco remontowana.”
  • Ewelina K.: „Czuję się tu bezpiecznie”.
  • Katarzyna W. z kl. 2e: „W naszej szkole działa Samorząd Uczniowski, który często organizuje wspaniałe imprezy, np.: dyskoteki, apele, zapewniając świetną zabawę”.
  • Według ankiety przeprowadzonej w styczniu 2009 r. „Oczekiwania rodziców wobec szkoły” coraz więcej rodziców zapisuje dzieci do naszej placówki, kierując się dobra opinią  o gimnazjum.
  • Najważniejsi dla nauczycieli uczących w tej szkole są uczniowie i troska o ich wszechstronny rozwój. Starają się, aby wychowankowie opuszczający mury tego gimnazjum byli dobrze przygotowani do życiowych wyzwań.
  • Nasza szkoła czeka na Ciebie! Nie wahaj się, wstąp do najlepszych!